מידע על המורים

אננדה (אלכס פוייט)

נולד במולדווי (ברית המועצה לשעבר) ב23.02.1971. שיעורים ראשונים ביוגה קיבל כבר בגיל 10. המורה הראשונה שלו הייתה אימא של חברו הקרוב. בזמנים ההם עיסוק ביוגה היה אסור על ידי הממשל הסובייטי לכן התרגול של אננדה היה בסתר וללא שם. בגיל 15המשיך את דרכו באומנויות לחימה: jeet kune do kick boxing. mu thai. Shotokan. Aikido. tai chi. kyokushinkai
בשנת 1990 עלה לארץ, וכאן ב-1996 חיפושו הרוחני הוביל אותו אל דיקשה-גורו מואר, שהעביר לאננדה שאקטיפד דיקשה - לידה רוחנית, שחיברה את אננדה לפארמפארה – שושלת מורים רוחנית סמכותית. בהמשך הלימודים באשרם קיבל אננדה מהגורו תואר מאסטר יוגה (yogi raj) עם סמכות להעביר את כל האספקטים של היוגה. כמו כן עזר להוציא לאור את הספר המפורסם " האטה יוגה קלאסית – ספר הדרכה מעשי " - הצטלם בהדגמת התנוחות. ב1998 החל להעביר קורס מורי יוגה באשרם. כמו כן קיבל גם סמכות להעביר חניכה לתלמידיו על מנת להמשיך את הפאראמפרה.
בשנת 2000 הכיר את לילא. הפגישה שינתה לשניהם את החיים, ומאז החלה הדרך המשותפת שלהם בזוגיות רוחנית. בשנת 2002 הם הקימו מרכז יוגה "מקדש אהבה אישיטווה" (הידוע היום כ"בית הספר ליוגה אישיטווה"). בהמשך פתחו תוכנית עשירה ומעמיקה של קורס מורים, המסתמכת על ידע עתיק שמועבר דרך שושלת המורים הסמכותית. בשנת 2003 אננדה העביר את הקורס הראשון להכשרה והשתלמות מורי יוגה, המוכר על-ידי ארגון היוגה הבינלאומי ( I.Y.F. ), האליאנס האירופאי, וארגון מורי היוגה בישראל.
אננדה מוכר בארץ גם כמומחה בתחום יוגה-תרפיה ובתחום יוגה- coaching ומטפל מוסמך בקינזיולוגיה , pranatherapy vortexhealing . במשך שנים של עבודה פרטנית עם תלמידים ומטופלים אננדה פיתח שיטה ייחודית ויעילה לאבחון ובניית סדהנה אישית - תוכנית לתרגול, ריפוי שלם וצמיחה רוחנית, שמאפשרת לתלמיד להגיע למטרתו בדרך הקצרה והמועילה ביותר. תלמידים חדשים וותיקים שממשיכים ללמוד אצל אננדה שנים רבות מתייחסים למורה שלהם באהבה ומסירות כמאסטר יוגה בדרגה גבוהה שמחובר למקור בכל עת.
ניסיון אישי נרחב הנצבר ע"י חקירת כתבים קלאסיים, תרגול יוגה מתמיד ואורח חיים יוגי, מאפשרים לאננדה ללמד ברמה מקצועית גבוהה, ולהעביר ידע עשיר, אותנטי וסמכותי.

לילא פוייט

נולדה בבילורוס (ברית המועצה לשעבר) ב10.02.1970. בשנת 1994 סיימה את תואר M.A. במדע הומניטארי (עיתונאות, פילוסופיה, פסיכולוגיה) באוניברסיטת בילורוס. עלתה לארץ ב1995. בשנת 2000, באמצעות שיטת ריברסינג, התנסתה ספונטנית במצב התודעה המוחלטת (סמאדהי, הארה), שגרם לטראנספורמציה עמוקה בכל התחומים של חייה. באותה שנה פגשה את אננדה והחלה ללמוד אצלו. מאז גילתה לעצמה את הדרך החדשה – דרך תרגול, לימוד והוראת יוגה.
ב-2010 לילא קיבלה חניכה רוחנית ששייכה אותה לפאראמפארה (שושלת המורים הסמכותית) והעניקה לה תואר מאסטר יוגה (yogi raj) עם סמכות ללמד את כל האספקטים של היוגה. כמו כן קיבלה גם סמכות להעביר חניכה לתלמידיה על מנת להמשיך את הפאראמפרה.
כיום לילא מלמדת האטה יוגה וראג'ה יוגה (טכניקות ריכוז - דהאראנה ומדיטציה-דהיאנה), מתמחה בחקירת יוגה-סוטרות של פאטנג'לי ,בהעברת תרגום מדויק והתעמקויות קפדניות. כמו כן מתמחה בתחום יוגה להריון והכנה ללידה, המאופיינים בגישה יוגית המאפשרת התנסות בלידה פעילה, ביתית, טבעית ורכה - ללא כאבים.
לילא ואננדה הורים ל-3, בעלי התנסות יוצאת דופן בלידה ביתית ללא כאבים בלי ליווי של מילדת. הקורס "הריון ולידה פעילים בגישה יוגית" שפותח על-ידי לילא מבוסס על הניסיון החיובי האישי שלה ומביא מידע ייחודי שמטרתו להעלות מודעות להריון ולידה פעילים בחברה ישראלית.לילא - מחברת מאמרים אנליטיים רבים המגלים את סודותיה של הפסיכולוגיה האנושית ומתארים דרכים וטכניקות שבאמצעותן אפשר לשלוט בתנודות ההכרה במטרה להגיע להגשמה עצמית. ניסיון מעשי רב וידע עשיר שנרכש לאורך השנים, מאפשרים ללילא לפתח את השיטות היעילות ביותר המבוססות על שילוב של טכניקות האטה וראג'ה יוגה על מנת להשפיע על מבנה פסיכו-אנרגטי. לילא היא המחברת של הקורס "Ishitva - בניית המציאות".מטרתו - לארגן מחדש את המרחב האישי המנטאלי וליצור חופש פנימי מדפוסי חשיבה, תבניות ודעות קדומות. הקורס נועד לעזור לנהל מצבים פסיכו-רגשיים, להגיע להבנה עמוקה של כללי בניית המציאות ולממש את הכוונה.

במשך דרכם המשותפת אננדה ולילא למדו אצל מורים גדולים בעלי שם עולמי. בין מוריהם נמנים: ריינהרד גמנטהלר (שוויץ), אנדריי סידרסקי, אנדריי לאפה (אוקראינה), באל מוקונג-סינגך (הודו), שאנדור רמאטה (אוסטרליה), יוגי מהראג' מאטסיינדרנאטח.
בין מורי היוגה שלמדו ותרגלו אצל אננדה ולילא נמנים אובי ליפשיץ, ראם הראובני, יעל זיו, טיגראן אבוביאן, שירה קרבי,רונית זיסברג, נירה יורב , נעמי עייני ועד...

מטרתו של הבית הספר ליוגה "אישיטווה" להעמיק ולשפר את רמת התרגול, הלימוד וההוראה בתחום היוגה בארץ. במסגרת הפעילויות המגוונות של אישיטווה מועברים ריטריטים ,סדנאות יוגה, יוגה-טראקים, סדנאות ריברסינג (נשימה מודעת), קורסי העמעקה, הכשרה והשתלמות מורי יוגה, קורס הכנה להריון ולידה, בניית תוכניות תרגול וריפוי שלם .אישיות, ארגון סמינרים של מאסטרים מחו''ל.

על סגנון ההוראה של אננדה ולילא

על סגנון ההוראה של אננדה ולילא :
אלו שהתנסו בשיעור יוגה אצל אננדה או לילא מעידים שהשיעורים שונים במידה ניכרת מן הסגנונות ודרכי ההוראה הנפוצים היום. מי שמתנסה בכמה שיעורים, מגלה שאין שני שיעורים זהים, כל שיעור הוא ייחודי ויחיד במינו.
צדקו החכמים העתיקים כשאמרו: "אי אפשר להיכנס פעמיים לתוך אותו הנהר"... עובדה מעניינת היא שבאף אחד ממקורות היוגה העתיקים, באף אחד מן הטקסטים היוגיים הקלאסיים, לא מתוארים ולא מוזכרים סדרות או רצפים קבועים של תנוחות יוגה (אסנות). ב"האטה יוגה פראדיפיקה" למשל, אחד הטקסטים הסמכותיים ביותר על יוגה, נאספו תיאורים של תנוחות וטכניקות נשימה רבות, אך לא צוין בשום מקום סדר מסוים בביצוע שלהם. תרגול היוגה הוא כמו החיים עצמם. כל יום - יחיד ומיוחד במינו, הוא תמיד משהו שונה מימים אחרים. וכך גם תרגול יוגה: כל שיעור מכוון ל'לחיות את הרגע', את המצב שבו אתה נמצא כרגע.
המבנה של כל שיעור ספציפי תלוי בגורמים רבים הנוכחים: במזג האוויר, בעונות השנה, שעת היום, בפאזות הירח, ובסופו של דבר, בדינאמיקה ומרכיבים האנרגטיים האישים והחברתיים של כל אחד מהמשתתפים בתרגול.
בעולם המודרני פישטו את היוגה עד למספר קטן של סדרות קבועות, כי כך זה היה קל יותר להעביר את היוגה לחברה המערבית, חברה עם מנטאליות שבנויה על בסיס חשיבה לוגית "מדעית" שמרגילה את האדם להפשטה. בתהליך של הפשטה כזאת היוגה איבדה את העומק שלה, את המהות שלה, והפכה לשטחית ומוגבלת. את האספקטים האינסופיים של צמיחה רוחנית ומימוש עצמי אי אפשר להכיל בתוך מערכת קוהרנטית של סדרות קבועות שמתוכננות פעם אחת ולתמיד, בלי להתייחס למצב הפנימי ולסביבה החיצונית המשתנים. גישה זו מנוגדת לעיקרון של זרימת החיים עצמם, לעיקרון הבסיסי של בריאת היקום - יצירתיות.
בשיעורים שלהם אננדה ולילא נוגעים בכל הרמות של המבנה הפסיכו-אנרגטי של האדם. השיעורים כוללים עבודה עם הגוף הפיזי לפי העיקרון של זרימה חופשית, בהתאם לרמת המתרגלים בקבוצה, תוך התחשבות בכל האופנים של הרגע הספציפי הנוכחי. השיעורים כוללים גם עבודה עם מרכיבים רגשיים ומנטאליים, עם מצבים פסיכו-אנרגטיים מורכבים שמתעוררים בזמן התרגול.
בהוראה אננדה ולילא מקדישים תשומת לב רבה לפיתוח ערנות לשינויים המתרחשים ברמה של הגוף ושל ההכרה עקב התרגול. השיעורים מאפשרים למתרגלים קשב לתהליכים הפנימיים המעודנים ברמה האנרגטית, מודעות לנשימה ולעבודה מנטאלית ורגשית, גילוי קשר עמוק בין המצב הגופני למצב התודעתי, ריכוז והתבוננות טוטליים בהשפעה הכוללת שמתקבלת כתוצאה מהתרגול בשיעור.

טל' 054-6364727 - אלכס
טל' 054-6365727 - לילא